“Codziennie Fit” – recenzja książki

Jakiś czas temu na rynku książek pojawiła się kolejna publikacja dotycząca zdrowego trybu życia. Książka ta została napisana przez znaną blogerkę Martę Hennig – autorkę bloga Codziennie fit. Marta zaczęła swoją przygodę ze sportem od treningu lekkoatletyki, na który poszła po namowie  siostry w wieku 9 lat. Z  wyczynowego trenowania zrezygnowała na drugim roku studiów wychowania fizycznego. Jest trenerem personalnym.

Ponieważ książka ta zdobyła tytuł biegowej książki roku 2017, odłożyłam na półkę wszystkie inne książki biegowe, które zamówiliśmy wspólnie ze znajomymi w ostatnim czasie, i zabrałam się właśnie za nią.

Książka ta zawiera wiele barwnych zdjęć przedstawiających autorkę, nawiązujących do czytanej akurat treści. Jest to ciekawy sposób na urozmaicenie lektury.

Główną treścią książki jest obalanie mitów na temat zdrowego żywienia, treningu. Mity te są po kolei komentowane przez autorkę w paru zdaniach, tłumaczących, czy jest to prawda, czy też nie. Powiem szczerze, że jest to ciekawa forma, inna niż te, z którymi spotkałam się dotychczas, czytając tego typu książki.

Całość podzielona jest na trzy części, dotyczące kolejno: treningu, diety i motywacji.

Część dotycząca diety zawiera wiele ciekawych wskazówek, począwszy od tego, w jaki sposób obliczać wydatek energetyczny i zapotrzebowanie kaloryczne danego dnia, po proste wskazówki ułatwiające zdrowe jedzenie. Zawiera również masę gotowych przepisów z których można skorzystać, tworząc własne zdrowe menu.

Część dotycząca treningu zawiera informacje jak zacząć uprawić dowolny sport, w szczególności bieganie. Porusza podstawowe problemy: co potrzebujemy, aby się ruszać, jak się ubrać, jak dobrać buty biegowe, itp. Szczegółowo omawia każdy dostępny rodzaj treningu. Zawiera porady, tak, aby każdy mógł znaleźć coś do siebie np. jak przytyć, jak zrzucić zbędne kilogramy, jak wytrenować ramiona, brzuch, nogi i pośladki.

Szkoda, że taki krótki jest dział dotyczący motywacji, bo moim zdaniem jest on najciekawszy. Przecież od motywacji zależy, czy utrzymamy zdrową dietę i ćwiczenia, które są kluczem do sukcesu w osiągnięciu założonego celu!

Po jej przeczytaniu, książkę tę z całym sumieniem polecam głównie początkującym osobom, z naciskiem na te, które dopiero chcą coś zmienić w swoim życiu.

 

About basiasz

bez biegania i chodzenia po górach oraz aktywnego wypoczynku nie wyobraża sobie życia. Niegdyś ultra maratończyk, aktualnie wraca do świata ultra po kontuzji. Planuje wystartować w biegach 12h i 24h :) Lubi stawiać sobie wyzwania górskie dlatego jest zdobywczynią Głównego Szlaku beskidzkiego i Głównego szlaku sudeckiego. W najbliższych latach planuje nadal zdobywać kolejne prestiżowe szlaki górskie w Polsce i zagranicą.

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kamil Nowak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil Nowak
Gość

Bardzo ciekawa pozycja. Miałem styczność z artykułami Pani Marty więc na pewno skorzystam z tej publikacji.