GSS dzień osiemnasty.

Rejon  Góry Izerskie
Trasa Schronisko na stogu Izerskim – Świerardów Zdrój
Dystans 5 km
↑m
↓m-
Pkt. GOT5
Najniższy punkt Świerardów Zdrój (520 m n.p.m.)
Najwyższy punkt Schronisko na stogu Izerskim (1060 m n.p.m.)

Widok schroniska na stogu Izerskim przedstawia poniższe zdjęcie. Tak się składa, że gdy w nim byłyśmy, trwał remont. Rano wstałyśmy wypoczęte i zadowolone, że przed nami ostatni odcinek GSS:  trasa z schroniska na stoku Izerskim do Świeradowa Zdroju.

Schronisko na Stogu izerskim.

Świeradów Zdrój jest jednym z miejsc uzdrowiskowych, chętnie odwiedzany przez naszych zachodnich sąsiadów Niemców.

Upamiętniająca tablica w Świerardowie Zdroju.

Sam Świerardów zwiedziłyśmy dość szybko, gdyż śpieszyłyśmy na nasz autobus do Wrocławia. Nie będę ukrywać – byłyśmy trochę rozczarowane, że w przeciwieństwie do Prudnika, miejsce to nie było jakoś specjalnie oznakowane. Zabrakło nam tablicy wyznaczającej koniec lub początek Głównego Szlaku Sudeckiego. Pozostało nam tylko zrobić sobie zdjęcie przy kropce kończącej szlak, i ruszyć dalej w drogę, by podzielić się naszymi przeżyciami z naszymi rodzinami, z przyjaciółmi, znajomymi i naszymi czytelnikami :).

Koniec Głównego Szlaku Sudeckiego 🙂

About basiasz

bez biegania i chodzenia po górach oraz aktywnego wypoczynku nie wyobraża sobie życia. Niegdyś ultra maratończyk, aktualnie wraca do świata ultra po kontuzji. Planuje wystartować w biegach 12h i 24h :) Lubi stawiać sobie wyzwania górskie dlatego jest zdobywczynią Głównego Szlaku beskidzkiego i Głównego szlaku sudeckiego. W najbliższych latach planuje nadal zdobywać kolejne prestiżowe szlaki górskie w Polsce i zagranicą.

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o