Trening Mistrzów

Jestem w trakcie lektury książki Trening Mistrzów – najwięksi trenerzy polskich biegów długich  autorstwa Jakuba Jelonka.
Rok wydania: 2018; wydawnictwo: Precjoza (ksiazkidlabiegaczy.pl)

Pierwsze wrażenie i zawartość już wzbudzały moją ciekawość, choć przyznam szczerze, że nie znałem bliżej żadnej z  przedstawionych w niej postaci.

Moją obecną ocenę przedstawię na podstawie wybranego rozdziału poświęconego Wandzie  Panfil. Postać ta jest żywą legendą, stanowi chwalebną część polskiej historii biegów, aktywna jest zawodowo jako trener i w dalszym ciągu biega. Rozdział powstał jako pokłosie wywiadu i przedstawia życiorys biegaczki oraz odpowiedzi na nurtujące sportowca-biegacza pytania. Na łamach książki zdradza swoje sekrety m. in.: dieta, szczegóły treningu, popełniane błędy. Mimo, że poszczególne nagłówki i tematy brzmią banalnie to ich zawartość pod względem merytorycznym jest cenna jak złoto. Niektóre kwestie zawarte w tej książce i w tym konkretnie rozdziale wydają mi się rewolucyjne i jak dowodzi szkoła Wandy Panfil i sukcesy jej zawodników na podium potwierdzają skuteczność jej wypracowanych autorskich metod.

Szczerze polecam.

About Łukasz Fuglewicz

Łukasz Fuglewicz - rocznik 1984. Od dziecka uwielbiam ruch, nieważne w jakiej postaci - bieganie, rower, górska włóczęga ... . Sport to często nasza nieodkryta potrzeba, a bieganie jest najprostszą formą ruchu. Osobiście zależy mi by propagować aktywność fizyczną w każdym wieku, gdyż daje ona poczucie wolności i stanowi remedium na wiele dolegliwości. Dzięki bieganiu zaakceptowałem siebie oraz poznałem fantastycznych i szczerych ludzi na których mogę polegać.

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o