IV Maraton sztafetowy miast i gmin (13.10.2018 r. Radzionków, woj. śląskie)

-relacja ambasadorska –

Łukasz Fuglewicz

  Mijający weekend przechodzi do historii – połowa października, aura jak z bajki – temperatury letnie, kolory jesienne.

W tym samym czasie kilkuset zawodników i drugie tyle kibiców ściągnęło z całego regionu do Radzionkowa na Księżą Górę. Tak!, górę – niekt nie łudził się, że będzie lekko. Imprezę rozpoczęła sesja fotograficzna każdej z drużyn i grupowe zdjęcie zrobione z kosza strażackiego. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie.

Od początku napięcie było bardzo duże a dynamiczna i krótka, bo 2,1 – kilometrowa pętla tylko temu sprzyjała. Mimo przerw pomiędzy zmianami zawodnicy byli zelektryzowani emocjami przez cały czas.

Tuż obok, w namiotach zlokalizowane były: kącik zabaw dla dzieci, masaże, konsultacje diedetyka i pomiar tkanki tłuszczowej, bufet oraz na bierząco wyświetlane wyniki. Nad wszystkim czuwał speaker.

Na uwagę zasługuje fakt dużego zaangażowania samego organizatowa MOSIR Radzionków, sąsiadujcego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie i lokalnych biegaczy – Cidrów. Do biegu wystawił swój zespół także Urząd Miasta z samym burmistrzem na czele!

Festiwal Biegowy w Krynicy – Zdrój zaznaczył tu swoją obecność w osobie autora sprawozdania, który uczestniczył w zmaganiach w ramach drużyny Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, a pomiędzy zmianami agitował do wizyty w Krynicy.

Wyniki i zdjęcia:

http://mosir.radzionkow.pl/sztafetowy-maraton.html

About Łukasz Fuglewicz

Łukasz Fuglewicz - rocznik 1984. Od dziecka uwielbiam ruch, nieważne w jakiej postaci - bieganie, rower, górska włóczęga ... . Sport to często nasza nieodkryta potrzeba, a bieganie jest najprostszą formą ruchu. Osobiście zależy mi by propagować aktywność fizyczną w każdym wieku, gdyż daje ona poczucie wolności i stanowi remedium na wiele dolegliwości. Dzięki bieganiu zaakceptowałem siebie oraz poznałem fantastycznych i szczerych ludzi na których mogę polegać.

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o