Miejsca do biegania: Kamieniołom w Rudzie Śląskiej

Jesienne wieczory zapadają za wcześnie, a słońce nie kwapi się, by rano wstać, wobec tego zostają nam do biegania zagospodarowane tereny rekreacyjne z oświetleniem lub krótkie pętle.

Moja propozycja niedługiej, a urozmaiconej i dynamicznej trasy zlokalizowana jest w Rudzie Śląskiej – Rudzie. Plusy są takie, że biegamy po naturalnym podłożu wśród drzew. Ścieżka prowadzi intuicyjnie wokół kamieniołomu z jednym zbiegiem i podbiegiem.

Jeśli rozgrzejemy się już robiąc pełne kółko, polecam przejść do półpętli, zbiegając każdorazowo w dół kamieniołomu łagodnie, a wybiegając poprzez stromą ścianę, wspinając się w górę stoku.

Wewnątrz kamieniołomu znajduje się urokliwe jeziorko.

Załączam szkic terenowy, gdzie oznaczyłem liniami czerwonymi przybliżony przebieg trasy, czerwonymi kropkami wygodny dobieg od ul. Piastowskiej, ul. Orzegowskiej i Burloch Areny oraz żółtymi kreskami wariant półpętli.

About Łukasz Fuglewicz

Łukasz Fuglewicz - rocznik 1984. Od dziecka uwielbiam ruch, nieważne w jakiej postaci - bieganie, rower, górska włóczęga ... . Sport to często nasza nieodkryta potrzeba, a bieganie jest najprostszą formą ruchu. Osobiście zależy mi by propagować aktywność fizyczną w każdym wieku, gdyż daje ona poczucie wolności i stanowi remedium na wiele dolegliwości. Dzięki bieganiu zaakceptowałem siebie oraz poznałem fantastycznych i szczerych ludzi na których mogę polegać.

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o