“Fazaniec – bliżej niż myślisz”

dav

Z serii: ‘trasy biegowe Rudy północnej’

Fazaniec to stara nazwa zabytkowego parku. Obszar położony jest w Bytomiu, nad rzeką Bytomką. Teren parku jest mocno urzeźbiony, przy czym dwie główne ścieżki biegną płasko dnem dolin potoków. Miejsce położone jest na uboczu, przez co ruch jest tu względnie niewielki. Obecnie można korzystać z nowego, wygodnego, oświetlonego parkingu dla samochodów przy ul. Orzegowskiej, gdzie znajduje się główne wejście do parku. 
Jeśli się zdarzy tak jak w moim przypadku, że rozpoczynasz bieg w Rudzie, to do parku jest raptem ok. 15 minut truchtem. Najłatwiej poruszać się wzdłuż osi torów kolejowych, które są już nieużytkowane lub posiadają wydeptane dróżki biegnące analogicznie z ich przebiegiem.
Prócz zadrzewień mijamy również otwarte przestrzenie – nieużytków nad doliną Bytomki oraz pola uprawne, przez co trasa wiele zyskuje krajobrazowo.

Jak czytać mapę: czerwonymi kropkami oznaczyłem przebieg ścieżek nadających się do biegania. Na terenie parku można zrobić wiele różnych pętli. Mapa posiada skalę.

Ścieżka wzdłuż torów.
Pola uprawne i otwarte przestrzenie.
Dolina Bytomki.
Dolina i stoki w parku Fazaniec.
Wnętrze Fazańca.
Parking przy ul. Orzegowskiej, wejście na Fazaniec.
Trakt po byłym torowisku.
Ścieżka wśród nawłoci.
Przedemną biegły tędy dziki.

About Łukasz Fuglewicz

Łukasz Fuglewicz - rocznik 1984. Od dziecka uwielbiam ruch, nieważne w jakiej postaci - bieganie, rower, górska włóczęga ... . Sport to często nasza nieodkryta potrzeba, a bieganie jest najprostszą formą ruchu. Osobiście zależy mi by propagować aktywność fizyczną w każdym wieku, gdyż daje ona poczucie wolności i stanowi remedium na wiele dolegliwości. Dzięki bieganiu zaakceptowałem siebie oraz poznałem fantastycznych i szczerych ludzi na których mogę polegać.

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o